Оперативна інформація
За добу
Радіаційний фон
Погода
Всього подій:173
Пожеж:96
Врятовано осіб:5
Врятовано будівель:34
    Українська версія   |   English version       Мапа сайту


13.06.2015

В смт. Глеваха Васильківського району Київської області сталася пожежа резервуару з паливом об’ємом 900 куб. м. (ІНФОРМАЦІЯ на 12 год. 00 хв. 13 червня) ФОТО+ВІДЕО

ВІДЕО 12 червня

ФОТО+ВІДЕО 11 червня

ФОТО+ВІДЕО 10 червня

 

Об 11:50 13 червня сталася розгерметизація ємності 900 м.куб внаслідок чого стався витік пального з подальшим горінням та факельне горіння розташованого поруч резервуару об’ємом 900 м. куб.

Проводиться інтенсивне охолодження  лафетними стволами 1-го резервуару з пальним та засипання піском місць розливу нафтопродуктів.

До гасіння пожежі задіяно 24 чол. особового складу та 4 автоцистерни.

Об 11:20 проведено пінну атаку  на зруйнований резервуар із якого відбувалося випаровування дизельного пального та створено пінну подушку в місцях його розливу.

Здійснювалась перекачування дизельного пального з нафтобази БРСМ до нафтобази КЛО, станом на 12:00 перекачано 800 м. куб. Температура дизельного пального становить 32 ۫С.

На місці пожежі до виконання робіт зосереджено 40 од. техніки та 186 особового складу від ГУ (У) ДСНС в Київській області та м. Києва, ДП МРЦ і частина приданих сил від управлінь ДСНС в Житомирській та Чернігівській областях.

Охорону місця проведення робіт з ліквідації надзвичайної ситуації здійснюють 70 чол. особового складу Національної гвардії.

 

Станом на 08 год. 13 червня на території нафтобази здійснюється проливка території та охолодження резервуарів, плануються роботи по засипанню піском місць розливу нафтопродуктів.

На місці до виконання робіт залучено 40 од. техніки та 186 чол. особового складу від ГУ (У) ДСНС в Київській області та м. Києва, державного підприємства «Мобільний рятувальний центр» і частина сил від управлінь ДСНС в Житомирській та Чернігівській областях.

Незважаючи на те, що основні сили вирушили до місць постійної дислокації, продовжується здійснюватись харчування особового складу.

Охорону місця проведення робіт з ліквідації надзвичайної ситуації здійснюють 33 співробітника міліції та 92 чол. особового складу Національної гвардії.

Територія об’єкту повністю контрольована.

 

Станом на 18 год. 12 червня на території нафтобази немає осередків відкритого вогню. Наразі здійснюється проливка території  та охолодження двох резервуарів ємністю по 900 куб. м. та горизонтальних ємностей об’ємом по 50 куб. м.

Загрози розповсюдженню вогню немає. Постійно здійснюється моніторинг ситуації. Також ведуться роботи щодо підготовки до відкачування нафтопродуктів з ємностей, що вціліли.

 

Станом на 15 год. 12 червня Васильківською райдержадміністрацією заплановано підвіз піску для посипки пального, розлитого на грунт на території нафтобази.

Сплановано проведення відкачування пального з трьох вцілілих резервуарів об’ємом 900 м. куб. до резервуару на території нафтобази “КЛО”.

 

Станом на 13:00 горіння ємностей відсутнє, проводиться охолодження двох резервуарів ємністю по 900 куб. м. та горизонтальних ємностей об’ємом по 50 куб. м.

 

Всього для охолодження ємностей залучено 15 од., техніки та 51 чоловік особового складу. Пожежно-рятувальні підрозділи контролюють 100 % території об’єкту, загрози розповсюдженню вогню не має.

 

О 09:00 в результаті проведення пінної атаки погашено один палаючий резервуар, продовжується охолодження двох резервуарів, що фітілюють.

Всього для проведення пінної атаки залучено 10 од., техніки та 45 чоловік особового складу. Решта особового складу і техніки знаходиться в резерві.

Пожежно-рятувальні підрозділи контролюють 95 % території об’єкту, загрози розповсюдженню вогню не має.

Під час проведення розвідки виявлено тіло особи. Інформацію передано до органів внутрішніх справ.

 

Станом на 08 год. 30 хв. 12 червня рятувальники розпочали проводити пінні атаки. Наразі продовжується горіння 3 резервуарів ємність 900 куб.м. Загрози розповсюдження вогню в бік нафтобази KLO, військової частини немає. Постійно здійснюється спостереження та моніторинг ситуації, працює три бойові дільниці.

 

Станом на 06:30 12 червня продовжується горіння 3 резервуарів ємністю 900 куб. м. Наразі рятувальники готуються провести чергову пінну атаку.

 

Станом на 19 год. продовжується горіння 3 резервуарів ємністю 900 куб. м. Ситуація знаходиться під контролем. Забезпечено контроль на 50 відсотків об’єкту.

Організовано роботу 3 оперативних дільниць:

  1. з боку військової частини,
  2. з боку нафтобази КЛО,
  3. зі сторони аеродрому.

Проводиться спостереження і контроль за вигоранням пального.

 

Організовано відведення від пошкодженого резервуару дизельного пального з подачою пінних генераторів на захист.

 

Силами Мобільного рятувального центру здійснено вивезення 13 кисневих та 2 газових балонів для недопущення їх вибуху.

 

Станом на 11 год. 11 червня на нафтобазі горить 3 ємності об’ємом 800 куб.м. Зранку горіла 1 ємність, але о 10:15 стався вибух двох ємностей.  Наразі завершується гасіння 13 ємностей об’ємом 50 куб.м., які вибухнули о 22 год. 10 червня.

 

“Горіння 3 ємностей контрольоване. Загрози розповсюдження вогню в бік нафтобази KLO, військової частини немає. Постійно здійснюється спостереження та моніторинг ситуації, працює три бойові дільниці. Ми контролюємо 50% території нафтобази. Наразі розпочалося відкачування нафтопродуктів з ємностей, що вціліли і підтікають”, - повідомив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

 

Він також зазначив, що пінна атака наразі не проводиться, у зв’язку з тим, що є загроза чергового вибуху.

 

“До ліквідації пожежі залучено майже 700 осіб, включаючи підрозділи МВС України та Нацгвардії. Від ДСНС залучено 300 чоловік особового складу та 45 од. техніки з Києва, Київської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської та Кіровоградської областей”, - зазначив Голова Служби.

 

Місцеві органи влади спільно з волонтерами забезпечують постійне харчування осіб, які залучені до ліквідації пожежі.

 

Станом на 10 год. 11 червня горить 1 ємність з пальним об’ємом 900 куб м. та 13 ємностей об’ємом 50 куб.м. Триває гасіння ємностей пінними генераторами та охолодження лафетними стволами. Здійснюється підготовка до відкачування пального з розгерметизованих ємностей.

 

Станом на 8:30 11 червня залишається горіти ще 1 ємність з пальним об’ємом 900 куб м. та 13 ємностей об’ємом 50 куб.м. Наразі проводиться охолодження ємностей. До ліквідації пожежі залучено 303 рятувальники та 45 од. техніки.

 

Станом на 22:10 10 червня стався прогнозований вибух. Орієнтовно вибухнуло 4-5 цистерн об’ємом 55-75 тон. Оскільки вибух був прогнозований, завчасно була відведена вся техніка і особовий склад, саме тому жертв та постраждалих немає.

 

Рятувальники, які працюють на місці події, забезпечені продуктами харчування, питною водою, медикаментами.

 

Станом на 18 год. 10 червня рятувальники загасили дві ємності. Загалом від ранку 10 червня ліквідована пожежа на 3 ємностях  із 6. Наразі йде охолодження 3 цистерн, що горять. Готуються майданчики для гасіння полум’я. Для цього залучаються пожежні танки Міноборони. Для ліквідації вогню залучається пожежний потяг.

 

“Найближчим часом ми плануємо провести ще одну пінну атаку. Працюватимемо цілодобово і вночі також. Наразі крім 3 цистерн, на всій території нафтобази є чимало осередків , де горять 40- та 60-тонні ємності. Саме тому сильне задимлення ще зберігається”, - зазначив Голова ДСНС  Микола Чечоткін.

 

Він повідомив, що до ліквідації пожежі наразі залучено близько 100 рятувальників та 6 од. техніки. Постійно здійснюється ротація особового складу та техніки.

 

Голова Служби повідомив, що наразі все ще немає зв'язку з одним співробітником "Укрзалізниці", це пожежник пожежного поїзда. На контрольованій території після розвідки тіла не знайдено. Тривають пошуки.

Станом на 17 год. 10 червня рятувальники загасили ще дві цистерни на нафтобазі у Київській області. Для цього проводилося їх охолодження та пінні атаки.

 

Станом на 14 год. 10 червня рятувальники загасили ємність з бензином. Для розчищення території залучено пожежний танк Міністерства оборони України. Наразі тривають підготовчі роботи для проведення наступної пожежної атаки, готується площадка для гасіння цистерн.

 

“Все ще горить 5 цистерн, до яких поки обмежений доступ. Зранку горіло 6 цистерн. Ми контролюємо 1/3 території нафтобази. Небезпеки вибухів немає. Ситуація контрольована. Розгорнуто 3 пункти для контролю та моніторингу ситуації. Продовжується робота щодо замірів повітря та грунту. Всі показники в межах норми”, - повідомив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

 

Він зазначив, що наразі немає зв'язку з одним співробітником "Укрзалізниці", це пожежник пожежного поїзда. Тривають пошуки.

 

Станом на 13 год. 10 червня рятувальникам вдалося охолодити та загасити 3 цистерни, одна із яких – з маслом. Наразі триває ротація рятувальників та техніки для забезпечення безперервної роботи щодо ліквідації пожежі.

 

Постійно проводять заміри повітря. Наразі токсичних викидів у повітря не зафіксовано. Ситуація контрольована. Загрози для здоров’я людей немає.

 

На місці ліквідації пожежі є достатня кількість медикаментів, продуктів харчування та питної води.

Станом на 12 год. 10 червня рятувальники розпочали пінну атаку для ліквідації пожежі. Для цього задіяно 6 одиниць техніки, 2 пожежні автодрабини та 4 ствола генераторів піни ГПС-600.

 

Станом на 11 год. 10 червня рятувальники відганяють пошкоджену в результаті пожежі техніку і розпочали підвезення нової техніки для здійснення ліквідації пожежі.

“На цей час на території бази триває вигоряння 6 цистерн. Якщо вчора з ночі було 12 цистерн, то на ранок - 6 цистерн. Ніякої загрози з приводу поширення пожежі як у бік військової частини, нафтобази "КЛО", так і в сторону аеродрому цієї військової частини немає. Ніяких приводів для паніки щодо наявності в повітрі токсичних речовин немає", - сказав Голова  ДСНС Микола Чечоткін.

 

В результаті пожежі постраждало 13 осіб.               

 

Впродовж ночі рятувальниками проводилися роботи з охолодження двох резервуарів на нафтобазі "БРСМ-нафта", а також на поруч розташованій базі KLO.

 

Станом на 21 год. рятувальниками проведена пінна атака 2 резервуарів. Наразі триває охолодження наступних ємностей і в подальшому пінна атака буде продовжена. До ліквідації пожежі задіяно пожежний потяг.

 

“Ситуація контрольована. Загрози поширення вогню на нафтобазу KLO немає”, - повідомив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

 

Станом на 19:00 на нафтобазі "БРСМ-нафта" знайшли тіла трьох рятувальників, які пропали безвісти зранку 9 червня під час вибуху. Пошук тіл розпочався одразу після того, як вдалося зайти на територію нафтобази і приступити до ліквідації незначних осередків пожежі. Одразу після вилучення тіл розпочалося проведення пінної атаки на вогонь.

 

Загалом, наразі шість працівників ДСНС з опіками різної складності перебувають у лікарнях. Внаслідок пожежі вже загинуло 4 людини та 12 постраждало.

 

 

Станом на 18:30 рятувальники зупинили поширення вогню у бік військової частини, що розташована в 50 метрах від межі пожежі. Також зупинена можливість поширення вогню у бік нафтобази КЛО. Ймовірність повторних вибухів є мінімальною. Екологічні служби постійно моніторять ситуацію . Наразі токсичних продуктів у атмосфері нема.

 

Станом на 17:30 на місці пожежі здійснюється прокладання магістральних ліній, забезпечено підвіз води до місця пожежі. До ліквідації пожежі залучено близько 300 рятувальників та 45 од. техніки.

 

Станом на 17 год. на нафтобазі "БРСМ-нафта" продовжують горіти лише три резервуари - один з маслом, два з пальним. Решта резервуарів зруйновані. Рятувальники зайшли на територію нафтобази і приступили до ліквідації незначних осередків пожежі. Ті ємності, які горять, поки не можна гасити, оскільки в одній знаходиться масло, а там де пальне – велика температура і важко підійти.

 

За словами Голови ДСНС на ліквідацію пожежі знадобиться ще доба. Крім того, за його словами, інформація ЗМІ про те, що у ДСНС не було піни для гасіння та інших засобів не відповідає дійсності.

 

 “У нас було 50 тонн піноутворювача. 30 тонн ми використали, а 20 у нас ще є у запасі", - запевнив Голова ДСНС.

Станом на 16:30 Кабінетом Міністрів України створено урядову комісію щодо ліквідації пожежі на нафтобазі під Києвом, її очолив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

 

Станом на 14:30 розповсюдження вогню на лісові масиви поблизу осередку пожежі  зупинено. На місці чергують  4 одиниці техніки ДСНС, що контролюють ситуацію. Площа розповсюдження вогню на ліс була незначною (100-150 метрів).

 

Станом на 12:30 на місці пожежі у смт. Глеваха продовжує функціонувати Штаб пожежогасіння на чолі з Головою ДСНС Миколою Чечоткіним.

 

“Розпочалося тимчасове відселення  громадян з 2-км зони від межі пожежі. У разі необхідності буде здійснюватися відселення людей з 10-км зони. Наразі розпочалася локалізація пожежі. Для нарощування сил та засобів залучено рятувальників з Житомирської, Черкаської, Чернігівської областей, які наразі здійснюють моніторинг ситуації. Основні зусилля спрямовані на недопущення поширення вогню в бік військової частини, що розташована в  50 метрах від  межі пожежі”, - повідомив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

 

Він також зазначив, що ситуація повністю контрольована і явної загрози для життя людей немає. Проте існує ймовірність повторення вибухів.

 

Станом на 11 год. 9 червня з трьома працівниками ДСНС не встановлено зв'язок. Вогнем знищено майже 10 од. техніки.

 

Станом на 10:30 ранку 9 червня внаслідок детонування наземних  резервуарів постраждало 6 працівників ДСНС, яких з різними ступенями опіків госпіталізовано до медичних закладів.


Для оцінки ситуації та координації дій підрозділів ДСНС і Нацгвардіі, на місце події прибув Міністр МВС України Арсен Аваков.

 

Довідка

 

О 17 год. 29 хв. 8 червня на території нафтобази ТОВ «Побутрембудматеріали» у смт. Глеваха по вул. Південна,1 Васильківського району Київської області сталася пожежа резервуару з паливом об’ємом 900 куб. м. з послідуючим перекиданням вогню на поруч розташовані резервуари з бензином.

 

Першочергово для гасіння пожежі були залучені пожежно-рятувальні підрозділи Служби порятунку у кількості 18 чоловік особового складу ДСНС та 6 одиниць техніки.

 

Враховуючи ускладнення обстановки, Державною службою України з надзвичайних ситуацій було негайно організовано залучення додаткових сил та засобів від гарнізонів Київської та Житомирської областей, м. Києва, Державного підприємства “Мобільний рятувальний центр” та пожежних поїздів від Укрзалізниці.

 

Станом на 7 год. 9 червня ліквідовано пожежу 1 резервуару ємністю 900 куб.м, триває гасіння 16 резервуарів, з них: 8 – ємністю 900 куб. м. та 8 – ємністю 50 куб.м.

 

Основні зусилля зосереджено на гасіння палаючих  резервуарів шляхом проведення

пінних атак, а також захист і охолодження розташованих з ними поруч ємностей з пальним.

 

Станом на 8 год. 9 червня внаслідок розповсюдження вогню сталося детонування наземних  резервуарів. Обсяги руйнувань та кількість постраждалих уточнюються.

 

Залучені до ліквідації пожежі сили у цілодобовому режимі продовжують гасіння пожежі.

 

Всього до гасіння залучено 308 осіб та 62 од. техніки, у тому числі від ДСНС – 213 чоловік особового складу та 47 од. техніки, від Міноборони – 80 чоловік особового складу та 12 од. техніки, від Укрзалізниці – 15 працівників та 3 пожежних потяги.

 

Внаслідок пожежі постраждало 5 осіб, яких з опіками та отруєнням продуктами горіння різних ступенів тяжкості госпіталізовано.

 

На місці події в цілодобовому режимі позмінно працює Штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій ДСНС України.

 

ФОТО станом на 21:00 9.06.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

ФОТО

 

 

 

 

 

 

Відео станом на 9.06.2015

 

Відео станом на 8.06.2015

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Прес-служба

ДСНС України
 Події 
 Новини